ISO BELGELENDİRME

ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 9001 Standardı, bir kuruluşun müşteri şartlarını ve uygulanabilir mevzuat şartlarını karşılayan ürünleri sağlama yeteneği olduğunu kanıtlaması gerektiğinde ve müşteri memnuniyetini artırmayı amaçladığında uyacağı kalite yönetim sisteminin şartlarını belirtir. Belgelendirmesi yapılan standarttır.

ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı, uluslararası ve ulusal piyasada kendine saygın bir yer tutmak isteyen kuruluşlar için neredeyse bir ürün ve hizmet pasaportu gibi algılanmaya başlamıştır. Standardı, başta endüstriyel kuruluşlar ve kamu kuruluşları olmak üzere, ürün ve hizmet sağlayan tüm kuruluşlar ve üreticiler uygulayabilir.

ISO 45001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

OHSAS 18001 Standardının yerini alacak olan ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı, komite taslağı aşamasını tamamlayarak taslak haline geçti. İlk oylamada kabul edilmeyen komite taslağı, yenilenerek yeniden oylamaya sunuldu. İkinci komite taslağı oylamada kabul edildi ve bu şekilde standardın genel maddeleri kabul edilmiş oldu

AS 9100 Uzay Havacılık ve Savunma Sanayi Kalite Yönetim Sistemi

AS 9100 Standardı IAQG’ın (Uluslararası Havacılık Kalite Grubu) tarafından savunma sanayi için geliştirilmiş bir “Havacılık Uzay ve Savunma Kuruluşları İçin Kalite Yönetim Sistemi” dir. Standart ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin üzerine kurulmuş olup havacılık ve savunma sanayinin ihtiyaçlarını karşılayacak ilave şartlar ve yeni maddeler eklenerek güçlendirilmiştir.

İş Konuşalım

Uzmanlar ile görüşmeye başla!